Výlet do kouzelného lesa (o.o)

12. března 2013 v 20:22 | Wailetka |  Mystery
Takže ahoj :-)
Po delší době jsem zpět s dalším článkem ze světa, který nám není až tolik známí, a tak můžeme pouze spekulovat. Dneska se vydáme do kouzelného světa, jak vám mohl napovědět název článku. Myslím, že je tato bytost známější pro menší děti, ale vy je budete 100% znát taky. Takže začínáme… PS: Obrázek, který je pod tímhle odstavcem, vám napoví, o které bytosti bude řeč ;)


Hluboko v tmavém lese, na mýtince se pase kůň, ale ten kůň není jen tak ledajaký, ale je to jednorožec. Bílé, statné zvíře se zlatou hřívou a jeho největší ozdobou, dlouhý, šroubovitě zatočený roh. No jo, ale tohle je přece vymyšlené zvíře pro princezny do pohádek… Tohle není vůbec pravda.

Kde se vzal?
Jak to tak bývá, tak i o jednorožci se zmiňují ještě před Kristem, a to přesněji 2500 př. n. l. Avšak většina vědců se domnívá, že většina spisů se zabývá nosorožcem, kterého si přibarvili. Zmiňují se o něm například Peršané nebo Asijská mytologie.

Jak vypadá?
Můj popis na začátku byl nejznámější, ale co kraj, to jiný vzhled. O této bytosti se zmiňuje i Marco Polo a ten ho popisuje jako velice velkého, se srstí jako buvol, s nohami jako slon a hlavou jako vepř. To v Indii je to jednorohý býk nebo antilopa. V Číně je to dokonce jelen, ale i drak.

Nejnovější informace!
Budete se divit, ale na podzim roku 2012 se objevila zpráva pocházející ze Severní Koreje, že před vchodem do chrámu Jongmyo bylo nalezeno doupě jednorožců, ale jak můžeme téhle zprávě věřit? No vzhledem k tomu, že je to Severní Korea, to není moc pravděpodobné. Dokonce tvrdí, že je na vstupu do doupěte napsáno "Jednorožčí doupě", možná se mýlíme a všechno je to pravda….

Svědci….
Jako u každého svědectví nadpřirozené bytosti jsou tyhle dvě možnosti: Buď se zbláznili anebo jsme slepí. Jak už jsem říkala, mezi svědky patří i Marco Polo, dále je to spisovatelka Diana Cooper, která tvrdí, že ji jednorožec navštívil a vnuknul ji nápad, aby o nich napsala knihu (kniha vyšla - Zázrační jednorožci). Dále skupinka žen, které byli na výletě a žena u které přespávali, měla mít koně, ale ti se v noci změnili na jednorožce.

No každopádně, některé bytosti se nám zdají méně pravděpodobné než jiné a je jenom na vás čemu budete věřit…
PROSÍM ZANECHTE KOMENTÁŘ, AŤ VÍM, JAK SE VÁM MOJE ČLÁNKY LÍBÍ, A JESTLI MÁM POKRAČOVAT.
PS: připravuji článek o mořských pannách, tak sem brzy znova zavítej.
Užijte si den ;) Wailetka *-*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | 12. března 2013 v 20:29 | Reagovat

Článek je zajímavý :) nevěděla jsem že jsou vůbec nějaký důkazy :-) PS. na další článek se těším ;-)

2 invisibleellen invisibleellen | 12. března 2013 v 20:55 | Reagovat

No, mně vždycky napadne, že prostě někdo koni přilepil roh a pak prostě viděli jednorožce :D Ale kdo ví ;-)

3 Babette Babette | Web | 15. března 2013 v 16:28 | Reagovat

Zní to zajímavě,ale já jsem spíš pro to,že si ty co tvrdí že ho viděli jenom vymýšlí :-? ale bylo by krásný kdyby opravdu existovali :-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama