Dokonalý ráj ;) Myslet si to můžeme :*

28. ledna 2013 v 21:43 | Wailetka |  Mystery

Takže ahoj,
Jsem zpět s dalším článkem, opět to bude o nějaké té příšerce, tak vrhneme se na to.
Je krásný sluneční den v Ráji. Všude krásná příroda a pohoda, můžete zde spatřit jen dva lidi. Je to žena a muž, Adam a Lilith. STOP! Tady něco nesedí? Nemá tam být Eva?! No pravdou je, že podle mnoha pramenů byla první ženou Lilith a jelikož je tahle méně známá první žena velice mysteriózní, tak jsem se vám rozhodla o ní napsat článek.


Kde se vzala? A proč o ní nemluvíme?
Takže Lilith byla stejně jako Adam stvořena s prachu země, ale Bůh měl použít špinavý. Lilith byla proto veliká hříšnice a nedokázala pochopit, proč by se měla oddat Adamovi. Adam se jí proto snažil zkrotit i násilím, ale nic nepomohlo, takže ji měl bůh přeměnit v nějaké monstrum a byla nahrazena Evou. Další teorie je, že se měla vzepřít samotnému Bohu a utéct. Bůh na Adamovy prosby vyslal, archanděle, aby Lilith našli, ta se mezitím, měla oddávat démonům a plodit s nimi hromady dětí. Bůh ji vzkázal, že pokud se nevrátí, tak každý den zemře 100 démonických dětí. Lilith se však nevrátila a tak byla přeměněna na zlého démona. Měla pak zabíjet novorozeňata a rodičky.Co se dělo dále?
Ještě před tím, než byla vyhnána od Adama, měla s ním zplodit hromadu dětí, to jsou však dnešní démoni, kteří sužují lidstvo. Někdy se jí říká taky Matka démonů, nebo upíru. Další z teorií je, že onen bájný had, který donutil Evu utrhnout jablko poznání, byla sama Lilith, tak je i nejčastěji znázorňována.
Tohle byl popis z Bible, který je bohužel méně pravděpodobný.
Např. V Sumeru byla Lilith považována za služebnou bohyně Inanny (bohyně sexuality a plodnosti).
Lilith je hodně spojována se sexem a někdy ji nazývali Svůdkyně mužů nebo přímo děvka.
Jedna z nejčastějších označení je taky to, že byla sukuba, což je démonky, které svádí muže a při sexu je udolá k smrti (je to forma astrálního upíra).
No každý, si to přeberte, jak chcete, mně se tato pověst líbí hlavně kvůli tomu, že je konečně z Bible něco zajímavého ;). Doufám, že se vám to líbilo a hoďte do komentářů váš názor ;).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Crumb ♀ Crumb ♀ | Web | 28. ledna 2013 v 21:47 | Reagovat

Bible většinou vůbec nedává smysl, ale tohle je zajímavá pikantnost :D

2 Lucka Lucka | 29. ledna 2013 v 19:35 | Reagovat

Boží článek..to jsem fakt nevěděla :D

3 Babette Babette | Web | 31. ledna 2013 v 19:49 | Reagovat

tý jo taková hříšnice Lilith :-D ale jak říkáš konečně něco zajímavého z bible :-?  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama