Pucci

27. ledna 2011 v 20:10 | Wailetka
Pucci se pyšnil titulem markýz di Barsento a byl nejen módním návrhářem, ale rovněž i politikem a sportovcem. A sport, konkrétně lyžování, mu byl v pozitivním slova smyslu osudným. Díky právě tomuto sportu se seznámil s tehdejší fotografkou módního časopisu Harper´s Bazaar Tonni Frisselovou. Ta obdivovala Pucciniho kombinézu, a když zjistila, že si ji navrhl on sám, hned mu nabídla spolupráci při propagaci jeho tvorby.


Pucci - vynálezce

Emilio byl vášnivý sportovec a na jeho módě je to vidět. V roce 1947 vytvořil elastické šponovky upevněné pod chodidlem, navrhoval také tenisové a golfové oblečení. Ale věnoval se i módě pro volný čas - byla elegantní a velmi barevná - v 50. letech se stala novinkou. Emilio Pucci se vždy považoval za vynálezce kalhot s názvem capri a elastické látky s obchodním názvem emilioform (směs žerzeje a příze helanca).
Své přehlídky nejraději a také nejčastěji pořádal v Palazzo Pucci u Florencie, kde je dodnes sídlo módní značky Emilio Pucci. V tomto stylovém prostředí předváděl vybrané společnosti svůj ohňostroj barev a vzorů. K jeho nejznámějším barevným odstínům patří Emilio rosé a Emilio tyrkys. Pucci vždy prosazoval, aby jeho oblečení bylo tvořeno v jednoduchých liniích a osvobodilo ženské tělo od těžkých materiálů a umožňovalo jim volný pohyb. Jeho lehké šaty s abstraktními vzory se staly legendou.
Ne vždy ale byla značka Emilio Pucci na výsluní. Protože v 80. a 90. letech začala mírně upadat kvůli nepříliš lichotivým trendům, po smrti Emilia dcera Laudomia prodala 70 % podniku koncernu LVHM (Louis Vuitton Moet Hennesy). V roce 2002 se hlavním módním návrhářem této značky stal Christian Lacroix a v roce 2005 společně s Matthewem Williamsonem módní slávu značky Emilio Pucci znovu oživili a dodali jí i patřičný "šmrnc" z dřívějších let.
Emilio Pucci nadchnul i mladou generaci

Značka Emilio Pucci

Styl této módní značky byl vždy pestrý a plný barev, hedvábné kousky jsou dnes již váženým sběratelským kouskem. Jeho odvážným barvám podlehly i významné hollywoodské hvězdy jako Elizabeth Taylorová a Ingrid Bergmanová. Jeho šaty ale nosily i takové celebrity, jakými byly Jackie Kennedyová a Sophia Lorenová.
Noví módní návrháři opět Pucciniho vzory přinášejí, i když trochu zdrženlivěji. Značka si tak stále zachovává svůj výlučný tón a má jemnou příchuť retra. Své místo si našla i u mladých, a to nejen v oblasti oblečení, ale i módních doplňků. Máte i vy už "svůj" kousek?
A na závěr zajímavost. Věděli jste, že právě Emilio Pucci vytvořil logo pro vesmírný projekt Apollo 15?
sese
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama