Mulberry

29. ledna 2011 v 22:43 | Wailetka |  Návrháři a značky

Mulberry na vrcholu

Průměrná žena prý utratí za život asi stodvacet tisíc korun za kabelky. Proč by jedna z nich nemohla pocházet právě ze stáje Mulberry?

Značku Mulberry bude asi znát každý, kdo se alespoň jenom trochu zajímá o módu. V poslední době se ale z této značky stává fenomém. Přijde mi, že potkávám denně desítky žen, které si pyšně kráčí s taškou, jež má ve znaku onen proslavený morušový strom. Popularita těchto tašek stoupá nejen díky top kvalitě a skvělému designu, ale nemalou roli hrají také celebrity, které si tuto značku také oblíbily. Asi to nebude náhoda, že jeden z nejvíce trendy designů, který nese jméno Alexa, byl právě inspirovaný módní ikonou Alexou Chang.
Kde má ale Mulberry své kořeny? Samozřejmě v Anglii a to přímo v Anglickém Somersetu. Firma byla založena počátkem sedmdesátých let a už tenkrát měla na trhu dobré jméno a pověst kvality. V roce 2008 se pozice Creative Director ujala Emma Hill. Dáma která se vrátila po několika letech z New Yorku, kde získávala zkušenosti v oblasti návrhářství, navrhla dech beroucí kolekci tašek pro jaro a léto 2009. Tato kolekce pouze dopomohla rozšířit davy fanoušků.
V roce 2010 nastal boom již zmiňované kabelky Alexa. Emma se nechala právě inspirovat typickým vintage designem tašek a kufříků, které velmi často nosila Alexa Chang. Došlo ke spojení těchto dvou významných žen z módní branže a vznikla tak novodobá taška, po které touží tisíce žen. Taška se vyrábí ve dvou velikostech a ta menší je na trhu asi za osmnáct tisíc korun. Na celou kolekci se můžete podívat na stránkách Mulberry.
fh
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama