Moschino

29. ledna 2011 v 22:07 | Wailetka |  Návrháři a značky
Moschino vzniklo ve druhém z největších měst Itálie ležícím na severu země, v regionu zvaném Lombardie. Miláno, to je obchodní centrum země a světoznámé město módy s luxusními obchody. Vzniklo zde nejen Moschino, ale i značky jako Armani, Prada nebo třeba Versace.

Módní molo jako politická platforma není v dnešní době ničím nová. Na módních molech jsou předváděny zejména tlumené tóny barev. A to hlavně černá a dominantní zlatá barva. Na tričkách se většinou objevují texty, nebo slovní hříčky podporující mír.

Moschino kolekce kladou také důraz na vtip a mladistvost. V kolekcích můžete narazit na tužkové sukně, kabáty nad kolena, šaty či podkolenky. Toto vše převládá v jedné barvě a to většinou v tmavé. Není ale vyloučeno použití jiné veselejší barvy.

Důležité při předvádění Moschino je shlédnou celou kolekci až do konce k lepšímu pochopení a k úplnému poznání tohoto módního stylu, který většinou representuje poselství míru nad hrozbami dnešního světa.

Tento módní styl se začal rozvíjet několik desetiletí po 2. světové válce, když ve světe začínal ekonomický rozvoj (boom) a hlavně baby boom. Kolem roku 1950 začal zlatý čas 20. století v podmínkách míru a tím pádem i pro módní styl zvaný Moschino, který si získával větší oblibu u veřejnosti. Pro Moschino to byla velmi nadějná éra k inspiraci a rozvoji.

V dnešní době můžeme vidět tento styl běžně na ulici. Lidé si ale neuvědomují, že se jedná zrovna o Moschino, které propaguje mír a lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama