Marchesa

29. ledna 2011 v 21:52 | Wailetka |  Návrháři a značky

Marchesa

Značka existující teprve 6 let začíná v mnoha ohledech předčit mnohem starší módní domy.

Marchesa je relativně ,,mladá" módní značka, která byla založena v roce 2004 Georginou Chapman a Keren Craig. Georgině Chapman je 34 let, narodila se v Londýně a kromě toho, že je zakladatelkou Marchesy, dříve pracovala jako modelka a herečka. Se stejně starou Keren Craig se setkali na univerzitě Chelsea College of Art and Design. Georgina promovala v roce 2001 a od tohoto roku se také začala vyvíjet její úspěšná kariéra módní návrhářky. Mimo to se objevila v několika televizních show a filmech.
Spoluzakladatelka Marchesy Keren Craig před založením společnosti s Georginou sesbírala zkušenosti u Calvina Kleina a Dolce & Gabbana. Keren se narodila ve Švýcarsku, má britskou národnost a od roku 2008 je provdaná.
Značka Marchesa byla pojmenována podle italské společenské prominentky, bohaté dědičky, múzy a patronky evropského umění ve dvacátém století. Jmenovala se Luisa Casati a ,,marchesa" byl její titul, který v italštině znamená ,,markýza.  Se svou starší sestrou Francescou byly údajně nejbohatšími ženami své doby v celé Itálii. Markýza se provdala, svému manželovi porodila dceru Cristinu, avšak po roce manželství začala trvat na odděleném bydlení. Ke konci života se Luisa navzdory tomu, že kdysi vlastnila takové bohatství, dostala do dluhů ve výši 25 milionů dolarů. Začal se tedy rozprodávat její majetek a tvrdí se, že aukce se zúčastnila i Coco Chanel. Od své smrti v roce 1957 se již několikrát stala inspirací umělců.
Ale teď už zpátky od historie ke značce. Georgina Chapman i Keren Craig se celou dobu existence této značky snaží o dodržování hlavní vize své můzy, která si stála za tím, že i člověk se může stát chodícím uměleckým dílem. Kolekce Marchesy, jejichž dominantou jsou hlavně večerní róby a přenádherné svatební šaty to potvrzují. Poslední modely svatebních šatů Marchesa představila na svých internetových stránkách a jak je vidět, držela se klasické délky, avšak originalitu ve střizích si zkrátka Georgina s Keren nemohly odpustit.,,Jsme ženy, které navrhují šaty pro ženy. Víme, jak se cítí v nádherných šatech. To je teď naše hlavní zaměření," dodává ke svým modelům Georgina Chapman. Důležitým poznávacím znamením je i inspirace v dalekém Orientu a ve vintage, která se odráží na výběru látek a jejich vyšívání a dodává róbám nádech delikátnosti i jemnosti najednou. Není tedy na škodu, že pohled na modely je ryze ženský.
Zajímavé nápady pocházející z dílem Marchesy byly dokonce už oceněny - Marchesa se umístila mezi deseti finalisty CFDA / Vogue Fashion Fund, což je na tak mladou značku veliký úspěch. Kromě toho je zcela běžné, že se róby a kratší šaty od Marchesy velmi často objevují na červeném hollywoodském koberci, na významných společenských akcích a dokonce i v editorialech různých módních časopisů. V róbách Marchesy se objevila třeba Bar Refaeli, Penélopa Cruz, Diane Kruger, Kate Beckinsale, Rachel Weisz, Blake Lively,  Camilla Belle nebo Sarah Jessica Parker s Kristen Stewart.
Modely od Marchesy si můžete pořídit v Londýně a New Yorku, kde je základna značky. Pokud se zrovna v těchto metropolích nenacházíte, najděte si internetové obchody Neimana Marcuse nebo Bergdorfa Goodmana, jejichž americké pobočky Marchesu také nabízejí. V Londýně je potom jejich prodejcem luxusní obchodní dům Harrod's.
Kromě šatů rób a dalších druhů oblečení se od letošního jara Marchesa zaměřila i na kabelky. Kolekce Handbags Spring 2010 obsahuje hlavně detailně propracovaná psaníčka, která byste si leckdy díky kvalitním materiálům, barvám a doplňkům mohli splést s lahvičkou drahého parfému.


 Konfekční kolekce modelů od Marchesy, která je nyní, koncem léta, aktuální, je charakteristická hlavně užitím krajky, tylu, peříček a výrazných barev. Nejzajímavěším modelem celé kolekce je stříbrná róba, která má střih mořské panny a je ušita z opravdu překrásného materiálu.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama