Manolo Blahnik

29. ledna 2011 v 21:57 | Wailetka |  Návrháři a značky
Módní návrhář Manolo Blahnik působí ve světě módy již déle než třicet let. Jeho talent nelze popřít, ale hlavním důvodem, proč se stal Blahnik dnes dá se říct nejslavnějším návrhářem obuvi na světě, je fakt, že jeho boty s takovou vášní milovala a nosila hlavní hrdinka slavného seriálu Sex ve městě - Carry, v podání Sarah Jessica Parker.
Kariéra Manolo Blahnika byla strmá. Netrvalo dlouho, a hned na začátku Blahnikovi kariéry lidé poznali jeho neobvyklý talent. Boty, které navrhoval už na samém počátku kariéry, se staly hitem a jednotlivé modely "obletěly" celý svět.

Španěl s českými předky

Manolo Blahnik se narodil na Kanárských ostrovech ve slunném Španělsku. Jeho matka pocházela ze Španělska, otec však byl rodilý Čech. Manola nic nemohlo zadržet v jeho plánech - jakmile absolvoval základní školu, odjel studovat do Ženevy a hned na to do Paříže, kde se naplno mohl věnovat svému milovanému designérství.

1973 - zlomový rok pro módní obuvnictví

V roce 1973 Manolo Blahnik otevřel svůj první butik zaměřený výhradně na prodej dámské obuvi. Stalo se tak v Londýně, městě módy. Zákaznice se jen hrnuly, a tak je tomu také dosud. Po otevření tohoto prvního butiku se značce podařilo expandovat do celého světa. Manolo si tak splnil svůj celoživotní sen.

"Manolky" si zamilovaly světové celebrity

Manolo Blahnik by se dostatečně spokojil s rozvíjejícím se obchodem a dalšími zákaznicemi, ale přes svou skromnost nezůstal jeho talent nepovšimnut. Manolo Blahnik získal ocenění "Talent roku", který mu udělila organizace CFDA, a to dokonce třikrát. Návrhář se tímto titulem může pochlubit v letech 1987, 1990 a 1998.

V roce 2003 otevřelo Design Museum v Londýně speciální expozici, která zahrnovala pouze práce Manolo Blahnika. Tento obrovský úspěch však nebyl a nebude první ani poslední, který tento módní návrhář díky svému ohromnému talentu získá.

Zkrátka a jednoduše řečeno, boty od návrháře Manolo Blahnika patří mezi skutečné skvosty v historii obuvnictví. Ženy, které si obují boty od Manolo Blahnika, se stávají výjimečnými, stejně tak jako samotná návrhářova tvorba, která okouzluje ženská i mužská srdce už po více než tři desetiletí.

Blahnikove boty se staly součástí popkultury

Přes veškerý Blahnikův talen mu největší poularitu přinesl seriál Sex ve městě (v originále Sex at the City). "Manolky" jsou ve slavném seriálu zmiňovány tolikrát, že se díky seriálu staly součástí popkultury po celém světě, kde se seriál vysílal. Říká se, že se "Manolky" staly pátou nejpopulárnější hvězdou seriálu - a to hned po čtyřech hlavních představitelkách seriálu.

Zlomové okamžiky pro návrháře Manolo Blahnika

1965 - Manolo Blahnik přijíždí studovat návrhářství do Paříže

1973 - otevření prvního butiku v Londýně

1987, 1990, 1998 - oceněn společností CFDA jako "Talent roku"

2003 - samostatná autorská výstava v londýnském muzeu návrhářství

2005 - vyšla monografická publikace, která zahrnuje Blahnikovu tvorbu od počátků dodnes
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama