Gucci

27. ledna 2011 v 20:25 | Wailetka |  Návrháři a značky
Gucci,

je Italsko-Francouzská módní značka která v současné době zdobí nejen kožené módní doplňky. Byla založena Gucciem Guccim (1881 - 1953) ve Florencii v roce 1906. Značka Gucci je považována za jednu z nejslavnějších, nejprestižnějších a také velmi snadno rozpoznatelných módních značek ve světě.
V roce 1921, Guccio Gucci otevřel malý obchůdek s koženým zbožím a spolu s ním nabízel i drobná příruční zavazadla v jeho rodné Florencii. Strávil několik let prací v Londýnském hotelu, kde vstřebal esteticky uhlazený anglický styl, který posléze představuje v Itálii skrze exkluzivní kožené zboží. Během několika let, dosáhl velkých úspěchů a jeho značka začíná přitahovat i mezinárodní klientelu vyhledávající jezdectvím inspirované módní příruční zavazadla, kufry, rukavice, obuv nebo opasky.
Během fašistické diktatury čelila firma značným problémům s nedostatkem potřebného materiálu. V té době byla také představena "Bamboo Bag" (druh dámské tašky), která se stala jedním z prvních typických výrobků značky Gucci. Otevřením obchodů v Miláně a v New Yorku, si začíná Gucci budovat světovou image jako symbol moderního luxusního módního zboží. Guccio Gucci zemřel v roce 1953. O vedení firmy se postarali jeho synové Aldo, Vasco, Ugo a Rodolfo.
1960: Gucci představuje kolekci výrobků, která je získala kladné ohlasy a to především pro svůj nadčasový design. Gucci pokračuje svou expanzi do zahraničí, otevírá obchody v Londýně, Palm Beach, Paříži a Beverly Hills. V polovině 60 let, Gucci vytváří známé do sebe zapadající dvojité "G" logo. Gucci dále pokračuje s expanzí, nyní na blízký východ. Obchody otevřeny v Tokyu a Hong Kongu. Společnost zvyšuje a diverzifikuje svou výrobkovou řadu založenou na výzkumu nových módních trendů, materiálů a nových výrobních přístupů. Známe výrobky jsou představeny v nových barvách s novými tvary a dále jsou na trh uvedenynové produkty.
Gucci nabývá na světovém významu díky vmíšení tradic různých zemí a značným inovacím. Tom Ford se stává hlavní výtvarnou hnací silou společnosti Gucci v roce 1994 a vnáší svůj smysl pro provokaci. Gucci je označena "Evropskou Společností roku 1998" pro svou ekonomickou a finanční strategii, vizi a pokrok. Dnes je v čele této společnosti Frida Giannini a Gucci navazuje na své kořeny. Základem úspěchu firmy je týmová práce mezi zaměstnanci a proto Gucci zaměstnává lidi bez ohledu na věk, rasu, pohlaví, národní příslušnost a jiné.

,klk
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama